22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Wypożyczają auta, a poźniej na naszym terenie je rozbierają

W ostatnim czasie doszło do nietypowych akcji z pojazdami z wypożyczalni. Często ich celem padają nowe pojazdy, warte kilkaset tysięcy złotych. Grupa przestępcza operuje według sprawdzonego schematu. Najpierw znajdują tzw. “słupa” – osobę, która wypożycza drogie auto.  W efekcie, luksusowe pojazdy pozostawiane są na betonowych bloczkach, bez swoich kół. Co ciekawe auta i inne części są w zasięgu zainteresowań sprawców.

W Bagiczu odnaleziono pojazd marki BMW X5, który stracił swoje koła. Kolejnym przypadkiem była kradzież kół z samochodu marki Volvo w Gościnie – pojazd ten został znaleziony na otwartej przestrzeni, na betonowych bloczkach. Trzeci incydent miał miejsce w Stanominie, gdzie BMW X3 z 2023 roku również utraciło swoje koła i tablice rejestracyjne.

Sprawą zajmuje się policjanci z Kołobrzegu oraz Białogardu.

Do sprawy powrócimy.

Foto Grzegorz Galant Głos Koszaliński