Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Policyjna akcja prędkość: 38 kontroli i wiele przekroczeń prędkości

Kołobrzescy policjanci aktywnie zaangażowali się w działania wojewódzkie pod nazwą "PRĘDKOŚĆ", które miały na celu egzekwowanie przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości przez kierowców pojazdów. Akcja ta, znana pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”, została przeprowadzona na terenie województwa zachodniopomorskiego w minioną niedzielę.

Patrole z Kołobrzegu działające w ramach wydziału ruchu drogowego włączyły się w te działania, pełniąc służbę w miejscach strategicznych, gdzie często dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Głównym celem akcji było egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz redukcja liczby poszkodowanych w wypadkach drogowych. Na terenie powiatu kołobrzeskiego zaangażowano 11 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, którzy przeprowadzili kontrole łącznie 38 pojazdów. Policjanci, korzystając z ręcznych mierników prędkości lub wideorejestratorów, ujawnili 29 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Przypomnijmy, że główną przyczyną wypadków drogowych z tragicznymi konsekwencjami, za których winę ponoszą kierowcy, jest nadmierna prędkość nieadekwatna do warunków drogowych. Apelujemy zatem o przestrzeganie ustalonych limitów prędkości oraz dostosowywanie prędkości do aktualnych warunków ruchu. Szczególną uwagę należy zwracać na zachowanie ostrożności w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Bądźmy czujni i odpowiedzialni za własne oraz cudze bezpieczeństwo na drogach.

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama