Light rain

27 lutego 2024
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Policyjna akcja prędkość: 38 kontroli i wiele przekroczeń prędkości

Kołobrzescy policjanci aktywnie zaangażowali się w działania wojewódzkie pod nazwą "PRĘDKOŚĆ", które miały na celu egzekwowanie przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości przez kierowców pojazdów. Akcja ta, znana pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”, została przeprowadzona na terenie województwa zachodniopomorskiego w minioną niedzielę.

Patrole z Kołobrzegu działające w ramach wydziału ruchu drogowego włączyły się w te działania, pełniąc służbę w miejscach strategicznych, gdzie często dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Głównym celem akcji było egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz redukcja liczby poszkodowanych w wypadkach drogowych. Na terenie powiatu kołobrzeskiego zaangażowano 11 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, którzy przeprowadzili kontrole łącznie 38 pojazdów. Policjanci, korzystając z ręcznych mierników prędkości lub wideorejestratorów, ujawnili 29 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Przypomnijmy, że główną przyczyną wypadków drogowych z tragicznymi konsekwencjami, za których winę ponoszą kierowcy, jest nadmierna prędkość nieadekwatna do warunków drogowych. Apelujemy zatem o przestrzeganie ustalonych limitów prędkości oraz dostosowywanie prędkości do aktualnych warunków ruchu. Szczególną uwagę należy zwracać na zachowanie ostrożności w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Bądźmy czujni i odpowiedzialni za własne oraz cudze bezpieczeństwo na drogach.