Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tragedia na torach, strażacy ewakuują ok. 100 osób [wideo]

Po godz. 17 doszło do tragedii na torach na wysokości Janisk (za wiaduktem kolejowym na drodze S6). Lokomotywa prowadząca pociąg "Malczewski" relacji Kraków Główny - Kołobrzeg potrąciła człowieka, który znajdował się na torach. Awaryjne hamowanie pociągu spowodowało, że pociąg zatrzymał się w szczerym polu. Na miejscu czynności prowadzi policja, w konsekwencji czego zapadła decyzja o ewakuacji pasażerów. Ok. 100 osób i zwierzęta przechodzi właśnie do podstawionych autobusów. Na miejscu ewakuację prowadzą kołobrzescy strażacy z Kołobrzegu, Korzystna, Starego Borku, a także ochotnicy z OSP Tryton. Pomagają wychodzić z pociągu w miejscu, gdzie nie ma peronu. Zdejmują osoby starsze, pomagają przeprawić się przez rów. Pasażerowie mają do przejścia przez zaśnieżoną łąkę ok. 100 metrów. Autobusy odwiozą ich na stację kolejową.

Uzupełnienie [18.29]
Na miejsce jedzie prokurator celem przeprowadzenie oględzin w terenie. W wyniku zdarzenia nikomu z pasażerów nic się nie stało. Część osób zamawiała taksówki, chcąc zdążyć na pociąg w kierunku Szczecina, bo autobus odjeżdżał z miejsca dopiero gdy się zapełnił ludźmi. Szlak w kierunku Białogardu będzie nieprzejezdny przez 2-3 godziny.


reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama