Scattered Clouds

1 marca 2024
    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin

Strażnicy przechwycili 2 tony tytoniu

Nielegalną fabrykę krajanki tytoniowej ujawnili i zlikwidowali 2 grudnia w powiecie chojnickim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu. Funkcjonowała w jednej z tamtejszych hal magazynowych. Mundurowi zabezpieczyli urządzenia do cięcia i parowania tytoniu, przeszło 800 kilogramów krajanki tytoniowej, 1200 kilogramów wysuszonych liści tytoniu, samochód dostawczy, a także 13 tys. zł gotówki.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa karnego skarbowego funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu koszalińskiego. Łączna wartość przechwyconych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 600 tys. zł.

Foto MOSG