Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wybuch gazu na Dworcowej, są ranni, 8 mieszkań uszkodzonych

Trzy osoby zostały ranne w wyniku eksplozji gazu w budynku mieszkalnym przy ulicy Dworcowej w Kołobrzegu. Po wybuchu w jednym z mieszkań wybuchł pożar, który strażacy już ugasili. Obecnie trwa przeszukiwanie pogorzeliska. Zgłoszenie strażacy otrzymali o 7.50.

Najciężej poszkodowaną osobą jest 40 - letni mężczyzna mieszkania na drugim piętrze, która została ewakuowana przez strażaków z balkonu. Poparzony schronił się na balkonie czekając na ratunek. Łącznie z budynku ewakuowano 8 osób, najczęściej były to osoby starsze. Dwie wymagały podania tlenu w karetkach. Najbardziej poszkodowany mężczyzna odniósł poparzenia 50 % ciała i został przetransportowany do szpitala helikopterem LPR. Co najmniej 8 mieszkań w budynku zostało uszkodzonych, a z ich okien wypadły szyby. Istnieje również podejrzenie uszkodzenia strukturalnego całego budynku, który jest trzykondygnacyjny.

Skalę zniszczeń i ewentualne zagrożenie dla konstrukcji budynku ma ocenić powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Miasto już podjęło działania mające na celu zapewnienie lokatorom z ulicy Dworcowej tymczasowych miejsc zamieszkania oraz wsparcie psychologiczne. Na miejscu obecna była również prezydent miasta Anna Mieczkowska i przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego. Pod hotelem Skanpol podstawiony jest autobus komunikacji miejskiej dla osób, które obecnie nie mają schronienia.

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama