Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy - sporo wydmuchał

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wpłynęła informacja o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że jadąc swoim samochodem zauważył jak pojazd przed nim jedzie od prawej do lewej strony jezdni. Postanowił go wyprzedzić i wyhamować zmuszając tym samym kierującego za nim do zatrzymania pojazdu. Następnie wysiadł ze swojego auta i podszedł do znajdującego się za nim auta. Mężczyzna wyczuł silną woń alkoholu wydobywającą się z pojazdu więc wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił Policję.

Badanie alkomatem wykazało, że 52-letni kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma zatrzymane uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów za co grozi odpowiedzialność karna do 5 lat pozbawienia wolności.
Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadka, dzięki któremu być może nie doszło do tragedii na drodze.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama