6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Ukradł piwo, wpadł... był poszukiwany

Pracownik ochrony zgłosił dyżurnemu kołobrzeskiej jednostki ujęcie młodego mężczyzny, który dokonał kradzieży w jednym z dużych sklepów spożywczych. Łupem 21 - latka padły dwie butelki piwa, którego cena nie przekraczała 6 złotych. Na miejsce interwencji udał się patrol prewencji, który zazwyczaj kończy takie spotkanie nałożeniem na osobę mandatu karnego lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. W tym przypadku mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 złotych, jednak to najmniejsza niedogodność jaka go spotkała. Policjanci po sprawdzeniu 21-latka w policyjnych systemach ujawnili, że jest poszukiwany na podstawie nakazu sądu w celu zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd zostanie przetransportowanych do aresztu śledczego gdzie będzie odbywał zasądzoną karę. 21-latek był poszukiwany z uwagi na dopuszczenie się kradzieży z włamaniem.