4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży już następnego dnia

Chęć szybkiego zarobku była powodem dla którego dwóch mężczyzn zdecydowało się na kradzież z włamaniem. Dzięki wysiłkom funkcjonariuszy prewencji złodzieje nie zarobili na skradzionym mieniu i już usłyszeli zarzuty.
Jak informuje kołobrzeska policja, do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 listopada. Dwóch mężczyzn w wieku 28 i 45 lat włamali się na pobliskie ogródki działkowe, wybijając szybę w jednej z altan dostali się do środka. Z pomieszczenia ukradli elektronarzędzia o wartości około pięciuset złotych.
Nazajutrz poinformowani o zdarzeniu policjanci prewencji wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. W miejscu przebywania jednego z nich ujawnili skradzione mienie. Obaj zostali zatrzymani i podczas przesłuchania przyznali, że skradzione fanty chcieli po prostu szybko sprzedać. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, za który kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.