Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Policjant po służbie pomógł bezdomnemu, który spał za przystankiem

W Zieleniewie, od pewnego czasu pomieszkiwał jeden z mieszkańców tej miejscowości. W ubiegłym roku miał do swojej dyspozycji szklarnię. W tym roku warunki lokalowe mu się pogorszyły, bo spał w krzakach za przystankiem autobusowym na pętli autobusu nr 1 przy ul. Szczecińskiej. Generalnie, nie było problemu, bo październik i listopad był bardzo ciepły. Nawet nocą temperatura była znośna.Było tak aż do dzisiaj, gdy termometry pokazały 3 stopnie Celsjusza. Przy gruncie w Zieleniewie w nocy będzie jeszcze mniej.

Śpiącego mężczyznę, od którego było czuć silną woń alkoholu, zauważył aspirant Marcin Ostapiec, dzielnicowy z kołobrzeskiej Policji. Nie przeszedł obok niego obojętnie i widząc w jakim stanie jest bezdomny mieszkaniec Zieleniewa, na pomoc wezwał kolegów po fachu, bo sam był po służbie. Świadkiem zdarzenia był kierowca Komunikacji Miejskiej, pan Robert. - Ucieszyła mnie akcja tego pana policjanta. No jest zimno, a dzięki temu chłopina został uratowany - powiedział naszemu portalowi.

Regularnie przypominamy, żeby nie być obojętnym wobec osób, które śpią pod gołym niebem lub leżą nieprzytomne, często w stanie upojenia alkoholowego na ławkach w parku. Dla nich może to być ostatnia noc. Sprawą bezdomnego zainteresowaliśmy Tomasza Czechowicza, radnego Rady Gminy Kołobrzeg z Zieleniewa. Obiecał sprawdzić, jak mężczyźnie można pomóc, ale jak mówi, gdyby nie dzisiejsza postawa funkcjonariusza, być może doszłoby do tragedii.Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama