6 lutego 2023    |    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia
6 lutego 2023
    Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Po alkoholu jechał na rowerze, próbował uciekać przed policją bo był poszukiwany

Takiej kumulacji policjanci dawno nie odnotowali. Policjanci ruchu drogowego podczas swojej pracy zauważyli kierującego rowerem. Mężczyzna na widok policjantów próbował szybko odjechać w przeciwnym kierunku, jednak nie udało mu się skoordynować swoich ruchów i upadł na drogę. Funkcjonariusze udzielili mu niezbędnej pomocy i wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Funkcjonariusze wylegitymowali rowerzystę i okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności. Rowerzysta został opatrzony w kołobrzeskim szpitalu, doznał jedynie powierzchownych urazów. Po badaniach policjanci przewieźli go do komendy gdzie sprawdzono jego stan trzeźwości z wynikiem 1,8 promila alkoholu w organizmie.

27-latek został zatrzymany w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, skąd zostanie przetransportowany do zakładu karnego w którym będzie odbywał zasądzony wyrok. Dodatkowo mężczyzna w związku z popełnieniem wykroczenia, jakim jest jazda rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.