Few Clouds

29 listopada 2022
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

62-latek znalazł kartę płatniczą i zrobił zakupy
62-letni mieszkaniec Kołobrzegu na ulicy miasta znalazł kartę bankomatową. Zamiast ją zwrócić do banku lub odnieść na policję wybrał ciekawsze rozwiązanie. Mężczyzna postanowił skorzystać z karty podczas zakupów w jednym ze sklepów spożywczych.. Przy użyciu cudzej karty dokonał czterech płatności zbliżeniowych uszczuplając konto właściciela o ponad 130 złotych.
W dwa dni od zgłoszenia kradzieży środków z konta funkcjonariusze pionu kryminalnego ustalili sprawcę. Policjanci przeszukali mieszkanie podejrzewanego 62-latka i ujawnili skradzioną kartę bankomatową. Mężczyzna przyznał się i usłyszał aż 6 zarzutów, dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem na konto, za które wymiar kary to nawet 10 lat pozbawienia wolności.