5 października 2022    |    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
5 października 2022
    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur

Pożar domu w Wartkowie, niezbędna była ewakuacja mieszkańców

We wtorek wieczorem strażacy zostali zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Wartkowo. Gdy dojechały pierwsze zastępy z domu ewakuowana 6 osób, w tym 3 dzieci i osobę niepełnosprawną oraz psa. Jedna osoba wymagała pomocy zespołu ratownictwa medycznego. Pożar udało się szybko ugasić. Przyczyną pożaru była awaria urządzenia elektrycznego. Cały budynek po ugaszeniu został jeszcze sprawdzony kamerą termowizyjną. Osoby poszkodowane noc spędziły poza domem. Udało się zabezpieczyć miejsce dla każdego.

Na miejscu ze zdarzeniem pracowały jednostki OSP z Wartkowa, Gościna i Kołobrzegu. Sprawę badała obecna na miejscu policja.