1 października 2022    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2022
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

„Modny ciuszek” w Kołobrzegu ukrywał nielegalny punkt hazardowy

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal w centrum Kołobrzegu, pod szyldem „Modny ciuszek” ukrywał nielegalny punkt hazardowy.
Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy trzech graczy i kobietę obsługującą punkt, obywatelkę Ukrainy. Wszyscy zostali przesłuchani. W przeszukanym lokalu zabezpieczyliśmy sześć komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych zatrzymaliśmy również monitoring, router oraz telefon komórkowy. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 1 tys. zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.