Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

29 listopada 2022    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2022    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Skontrolowana agencja pracy, cudzoziemcy pracowali nielegalnie

Obywateli Mołdawii, Ukrainy i Gruzji zatrudniała nielegalnie agencja pracy, w której kontrolę zakończyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu. W sumie nieprawidłowości dotyczyły 70 cudzoziemców, pracodawca został ukarany.

Firma zarejestrowana w województwie pomorskim kierowała obcokrajowców do pracy w charakterze stolarza w jednym z tartaków w powiecie koszalińskim. Kołobrzescy strażnicy graniczni sprawdzili podmiot pod kątem legalności zatrudniania i powierzania pracy cudzoziemcom. Kontrolą objęli w sumie 70 osób i ustalili, że wszyscy byli zatrudnieni nielegalnie. Nieprawidłowości dotyczyły powierzania pracy bez odpowiednich zezwoleń i umów oraz na warunkach innych niż określone w zezwoleniach. Według strażników granicznych nie zostały też dotrzymane terminy powiadomienia właściwego powiatowego urzędu pracy o podjęciu bądź niepodjęciu przez cudzoziemców pracy. Za stwierdzone naruszenia pracodawca poddał się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 12,5 tys. zł, dodatkowo został ukarany mandatem. Konsekwencje poniosą również cudzoziemcy, wobec których wszczęte zostaną postępowania w sprawach o wykroczenia oraz postępowania administracyjne o zobowiązania do powrotu.

fot. A. Kubiak MOSG

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama