Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

11 sierpnia 2022    |    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz
11 sierpnia 2022    
    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w niedzielę. Uwagę będącego po służbie mł. asp. Rafała Trauta – policjanta Oddziałów Prewencji Policji w Szczecinie, przykuło dziwne zachowanie kierującego. Policjant pełniący obecnie służbę w Ustroniu Morskim podejrzewał, że mężczyzna za kierownicą jest nietrzeźwy i zawiadomił o tym znajdujących się na służbie kolegów. Funkcjonariusz dawał znaki do zatrzymania kierowcy, jednak ten w dalszym ciągu wykonywał agresywne manewry i nie chciał się zatrzymać. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udali się powiadomieni funkcjonariusze i zauważyli, jak funkcjonariusz gestami wzywa do zatrzymania kierującego. Mężczyzna zatrzymał pojazd dopiero, gdy zauważył nadjeżdżający radiowóz.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. 37-latek spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Właściwa postawa mł. asp. Rafała Trauta przyczyniła się do zatrzymania kolejnego pijanego kierującego. Policjanci apelują, by każdy reagował na niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego, a przez to dbał o bezpieczeństwo swoje i innych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama