Scattered Clouds

5 lipca 2022
    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Policjanci w ten weekend nałożyli 4 mandaty na kwotę 10 tys zł

Stróże prawa podczas codziennych kontroli prowadzą działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Sprawdzają w praktyce stosowanie przez nich przepisów ruchu drogowego. Priorytetem jest ograniczenie liczb zdarzeń z udziałem rowerzystów oraz podniesienie świadomości wśród kierujących samochodami, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Podczas sobotnich i niedzielnych kontroli policjanci egzekwowali stosowanie się rowerzystów do przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim sprawdzali ich trzeźwość. W rezultacie zatrzymanych zostało aż czterech cyklistów, którzy „wydmuchali” od 0,5 do 0,9 promila alkoholu w organizmie. Na każdego z nich został nałożony mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Pamiętajmy, pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.