Scattered Clouds

19°C

Kołobrzeg

5 lipca 2022    |    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
5 lipca 2022    
    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Pożar w bloku na Budowlanej. Ewakuowano mieszkańców [foto/wideo]

Przed godziną 1 w nocy dyżurny kołobrzeskiej jednostki straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o bardzo dużym zadymieniu na jednej z klatek długiego bloku na ulicy Budowlanej. Niemal natychmiast podjął on decyzję o zadysponowaniu kilka zastępów straży pożarnej z kołobrzeskiej jednostki oraz kilka zastępów ochotników z Ustronia Morskiego, Dygowa, Starego Borku i Charzyna. Na początku bardzo ciężko strażakom było zlokalizować źródło pożaru, ponieważ zadymienie występowało na wszystkich piętrach w różnym natężeniu. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców z dwóch klatek. Strażacy mieszkanie po mieszkaniu pukali i budzili lokatorów, aby pomóc im przy ewakuacji. Łącznie budynek opuściło około 50-60 osób. Nikt nie wymagał pomocy medycznej. Na miejscu asystowali również policjanci z kołobrzeskiej komendy, Po kilku minutach udało się zlokalizować źródło pożaru. Jak powiedział nam na miejscu komendant powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Makowski, do pożaru doszło w jednej z piwnic. Na razie nie wiadomo co było przyczyną. Czy zwarcie instalacji, czy podpalenie. W wyniku pożaru pękły w piwnicy dwie rury z ciepłą i zimną wodą. Na miejscu pracują już hydraulicy ze spółdzielni mieszkaniowej. Kilku strażaków zostało całkowicie przemoczonych. Wyłączono prąd w obu klatkach. Na miejscu są też pracownicy KSM oraz przedstawiciel zarządzania kryzysowego. Po ugaszeniu pożaru, sprawdzono wszystkie mieszkania czujnikami oraz przystąpiono do wietrzenia całego budynku. Po około godzinie mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań z zaleceniem przewietrzenia. Kilka osób z małymi dziećmi na czas trwania akcji znalazło schronienie w wozach strażackich.

Jak udało nam się ustalić w gotowości był już jeden autobus komunikacji miejskiej do ewentualnej ewakuacji. Jedna z rodzin w wyniku wysokiego stężenia tlenku nie mogła spędzić tej nocy z w mieszkaniu, Zarządzanie kryzysowe zorganizowało lokal zastępczy.

Aktualizacja: dzięki uprzejmości strażaków z OSP Dygowo, możemy wam pokazać zalaną i spaloną piwnicę.

 

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama