20 maja 2022    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
20 maja 2022
    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Wypadek w Charzynie, interweniował LPR

We wtorek o godzinie 18:42 doszło do potrącenie rowerzysty przez pojazd marki VW golf w okolicach cmentarza w miejscowości Charzyno. Pierwsi do pomocy przybiegli przebywający niedaleko strażacy po służbie z kołobrzeskiej jednostki straży pożarnej, oraz dwóch ochotników z jednostek Siemyśla - Charzyna oraz jeden z policjantów, który przejeżdżał tą drogą. Panowie  bez wahania ruszyli z pomocą potrąconemu mężczyźnie i do przyjazdu służb wykonali niezbędne czynności ratujące życie osobie poszkodowanej. Siła uderzenia była tak duża, że 63 - latek znalazł się w przydrożnym rowie. Zespół Ratownictwa Medycznego zabezpieczył pacjenta, ale konieczny był szybki transport do szpitala. Wezwano więc na pomoc śmigłowiec LPR ze Szczecina. Jak powiedziała naszej redakcji Paulina Heigel, rzecznik prasowy w Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - Poszkodowany z urazami wielonarządowymi w stanie ciężkim trafił do szpitala w Szczecinie. Na miejscu pracują kołobrzescy policjanci oraz technicy policyjni. Droga jest nieprzejezdna. Policja kieruje ruchem na objazdy.