Few Clouds

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

W Izdebnie palił się opuszczony dom

Ten weekend obfitował w zdarzenia, do których byli dysponowani strażacy z całego powiatu. W niedzielę w miejscowości Izdebno w gminie Siemyśl prawdopodobnie doszło do podpalenia opuszczonego, niezamieszkałego budynku. Wezwano na miejsce zastępy strażaków ochotników z Siemyśla oraz Charzyna, zjawili się również strażacy z kołobrzeskiej państwowej jednostki wraz z podnośnikiem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono że pali się drewniana ściana szczytowa budynku mieszkalnego, część dachu oraz ogień zaczyna obejmować poddasze.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu budynku czy w środku nie ma żadnych osób.
Następnie rota strażaków w aparatach układu oddechowego przy pomocy gaśnic proszkowych ograniczyła rozwój pożaru, i kontrolowała sytuację do czasu odłączenia napięcia elektrycznego przez pogotowie energetyczne.
Po odłączenia przez pracowników pogotowia energetycznego przy pomocy dwóch prądów wody pożar ugaszono i sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej czy nie ma żadnych ukrytych zarzewi ognia.
Następnie swoje czynności na miejscu prowadziła policja ponieważ budynek był niezamieszkany, a prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

foto OSP Charzyno