Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Izdebnie palił się opuszczony dom

Ten weekend obfitował w zdarzenia, do których byli dysponowani strażacy z całego powiatu. W niedzielę w miejscowości Izdebno w gminie Siemyśl prawdopodobnie doszło do podpalenia opuszczonego, niezamieszkałego budynku. Wezwano na miejsce zastępy strażaków ochotników z Siemyśla oraz Charzyna, zjawili się również strażacy z kołobrzeskiej państwowej jednostki wraz z podnośnikiem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono że pali się drewniana ściana szczytowa budynku mieszkalnego, część dachu oraz ogień zaczyna obejmować poddasze.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu budynku czy w środku nie ma żadnych osób.
Następnie rota strażaków w aparatach układu oddechowego przy pomocy gaśnic proszkowych ograniczyła rozwój pożaru, i kontrolowała sytuację do czasu odłączenia napięcia elektrycznego przez pogotowie energetyczne.
Po odłączenia przez pracowników pogotowia energetycznego przy pomocy dwóch prądów wody pożar ugaszono i sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej czy nie ma żadnych ukrytych zarzewi ognia.
Następnie swoje czynności na miejscu prowadziła policja ponieważ budynek był niezamieszkany, a prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

 foto OSP Charzyno

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama