Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Instytut Kultury i Promocji rozpoczął działalność

Decyzja o powołaniu nowej instytucji nastąpiła podczas sesji Rady Miasta w dniu 31 stycznia. Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji (KIKiP) powstał na bazie Działu Promocji, który został administracyjnie wyodrębniony z Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, Instytut rozpoczyna działalność z dniem 2 kwietnia.

W uzasadnieniu uchwały możemy przeczytać:
Przedmiotem działania Kołobrzeskiego Instytutu Kultury i Promocji będzie podejmowanie nowych inicjatyw z dziedziny kultury niezbędnych dla zrównoważonego rozwoju miasta poprzez tworzenie sieci współpracy ze środowiskami naukowymi, proekologicznymi i sportowymi, polityką społeczną, z biznesem, tworzenie partnerstw w sferze kultury, organizowanie, koordynowanie i promocja wydarzeń kulturalnych z wykorzystaniem kreatywnych podmiotów działających w sferze nowoczesnych technologii oraz inicjowanie programów badawczych w zakresie kultury”.

Instytut może prowadzić działalność inną niż kulturalna, w szczególności polegającą na opracowywaniu analiz i rekomendacji dla strategii kultury oraz dla wybranych projektów, wzmacnianiu działań międzysektorowych łączących kulturę z biznesem, nauką, ekologią, sportem i polityką społeczną.

Celem Instytutu jest również prowadzenie działalności wydawniczej, impresaryjnej, promocyjnej i marketingowej, w tym produkcja, dystrybucja i sprzedaż produktów promujących działalność miasta oraz prowadzenie działalności polegającej na pozyskiwaniu funduszy oraz promowaniu oferty kulturalnej i turystycznej w mieście.

Utworzenie nowego podmiotu jest uzasadnione wymogami konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Jednym z warunków koniecznych jest powołanie do życia instytucji, która będzie zarządzała całym projektem ESK. Zarówno Lublin, Katowice jak i Bielsko-Biała takie instytucje już utworzyły, Kołobrzeg jest ostatnim miastem z finałowej czwórki, w którym taka jednostka rozpocznie działalność. Należy podkreślić, że Instytut został wyodrębniony na stałe, niezależnie od naszych dalszych  losów w konkursie.

Siedziba Kołobrzeskiego Instytutu Kultury i Promocji będzie mieściła się przy ulicy Unii Lubelskiej 33 A, obok Kołobrzeskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Przygotowanie pomieszczeń dla KIKiP-u ma zakończyć się wiosną.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama