Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ład przestrzenny

Materiał wyborczy KWW JACKA WOŹNIAKA Koalicja Samorządowa

Kolejny artykuł z cyklu dot. głównym problemów miasta. Wykorzystujemy do tego pomysł mojej córki, żeby do nagrywania krótkich filmów wykorzystać najprostszy ze sposobów – zwykły telefon komórkowy.

W moim programie ważne miejsce zajmuje utrzymanie ładu przestrzennego i funkcjonalnego w mieście. Co nie jest proste, bo sporo decyzji podjętych lata temu doprowadziło do częściowej dewastacji architektury miasta. Razem z naszym zespołem zmierzymy się z tym problemem. Ugruntujemy w polityce przestrzennej miasta właściwe parametry zabudowy, przyjaznej dla otoczenia, zieleni i miejsc parkingowych. Wykluczymy w strefie „A” ochrony uzdrowiskowej zabudowę powyżej 30% powierzchni, zwiększymy powierzchnię biologicznie czynną o 10 pkt procentowych, wysokość zabudowy do 20 m.n.p.m., zwiększymy wskaźnik miejsc postojowych - w uzdrowisku na 10 lokali hotelowych 13 miejsc parkingowych, a w pozostałej części miasta na 10 mieszkań 15 miejsc parkingowych (pewnymi wyjątkami dot. mieszkaniowego budownictwa komunalnego). Wskaźnik miejsc parkingowych jest jednym z najważniejszych parametrów zabudowy. Determinuje nie tylko liczbę miejsc parkingowych, ale też liczbę lokali w budynku.

Natychmiast uruchomimy procedurę sporządzenia planu ogólnego dla miasta i obronimy tereny portowe przed zakusami deweloperskimi.

Zablokujemy rozrost zabudowy mieszkaniowo – apartamentowej na terenach, które z racji zachowania ładu przestrzennego pod takie funkcje nie powinny być przeznaczone. Jednym z nich są nieruchomości, które obecnie zajmuje baza komunikacji miejskiej. Obecne władze miasta w projekcie studium uwarunkowań podjęły decyzję o wpisaniu dla tego terenu funkcji mieszkaniowej wielorodzinnej. Stoimy na stanowisku, że na tych terenach, po opuszczeniu ich przez Komunikację Miejską, powinna być rozwijana działalność publiczna w zakresie sportu i rekreacji, z zachowaniem parkingu przy ul. Śliwińskiego i budowy kolejnych obiektów sportowych, odpowiadając na zapotrzebowanie środowiska sportowego. W uzgodnieniu z Klubem Radnych „Koalicji Samorządowej” złożyłem poprawkę do tego dokumentu. Budowa kolejnego apartament owca akurat w tym miejscu, byłaby gwałtem na przestrzeni publicznej. Nie dopuścimy do tego.

Z podobnymi zagrożeniami musi mierzyć się port morski, szczególnie po wschodniej stronie kanału portowego. Jak na razie środowisko portowe skutecznie broniło się przed zakusami deweloperskimi, m.in. dzięki mocnemu zaangażowaniu radnych Rady Miasta. Tylko prezydent o wykrystalizowanych poglądach i odporny na naciski zewnętrzne, ale i wewnętrzne, może skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom. Prezydent, który potrafi czytać ze zrozumieniem dokumenty planistyczne, wyciągać z nich wnioski i nadawać właściwe kierunki.

Dlatego 7 kwietnia proszę o Państwa głos.

Zachęcam do głosowania na kandydatów z list KWW Jacka Woźniaka Koalicja Samorządowa. Razem z nimi stawię czoło wyzwaniom.

Jacek Woźniak
Kandydat na Prezydenta Miasta Kołobrzeg

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama