Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

6 października 2022    |    Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
6 października 2022    
    Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, tamborski,sesja,absolutoriumPrzy 14 głosach "za" i 4 "przeciw", Zarząd Powiatu otrzymał skwitowanie za wykonanie budżetu. Jak mówi starosta, nie było to zadanie łatwe.


Sesja absolutoryjna odbyła się w Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego. Starosta Tomasz Tamborski przypomniał, że budżet był realizowany w bardzo trudnym okresie, gdzie sytuacja makroekonomiczna była zła, a wpływy z danin publicznych spadały. Powiat mimo to osiągnął przychody na poziomie ponad 105,5 mln zł i wydatki na poziomie 104,1 mln zł. Wynik dodatni to 1,44 mln zł. Tamborski podkreślał, że pomimo sytuacji zewnętrznej, udało się się zrealizować planowane zadania i inwestycje z korzyścią dla mieszkańców powiatu. Barbara Ostrowska, skarbnik powiatu dodała, że pomimo zmniejszenia subwencji oświatowej o ponad 0,55 mln zł i braku wykonania udziału PIT na poziomie 0,5 mln zł, dokonano dodatkowej spłaty kredytów w wysokości 1,7 mln zł.

Takie przedstawienie sprawy nie spodobało się opozycji. Radny Ryszard Ławrynowicz nie zostawił suchej nitki na wydatkach powiatu. Zarzucił, że w stosunku do 2006 roku koszty osobowe funkcjonowania starostwa wzrosły o 100 procent, a zarobki członków zarządu powiatu są o wiele wyższe, a przykład wicestarosty o niemal 100 procent. Ławrynowicz zasłaniał się tradycyjnie, że jako byłemu staroście nie wypada mu krytykować następców, ale są to fakty oczywiste. Starosta wyjaśnił, że starostwo działa sprawniej i nie realizuje polityki zarobkowej z dawnych czasów. Warto podkreślić, że nazywano to "pokoleniem 600 złotych" - tak wyśmiewano zarobki na najniższych szczeblach powiatu za czasów kadencji SLD w powiecie. Tamborski dodał także, że w minionym roku wicestarosta zgodnie z przepisami otrzymał nagrodę jubileuszową z tytułu przepracowanych lat. Taka nagroda przysługuje każdemu pracownikowi, który przepracuje daną liczbę lat. Barbara Ostrowska natomiast rozjechała tezy Ławrynowicza, zarzucając mu, że dowodząc wzrostu kosztów osobowych powiatu i chwaląc się, że za swojej kadencji starostwo kosztowało mniej, nie miał pod sobą pracowników zasobu geodezji, które w swoją strukturę musiał przejąć powiat, zwiększając zatrudnienie o ponad 20 procent. Ławrynowiczowi przypomniano także, że skoro lubuje się w cyferkach, to na tle danych ogólnych, koszty starostwa oscylowały wokół 11 procent za czasów SLD, spadając do 9 procent za czasów PO.

Na tym dyskusję zakończono, a radni przegłosowali absolutorium dla Zarządu Powiatu. Komentarz na temat dzisiejszej sesji w programie "Wokół Powiatu".

 

informacje kołobrzeg, tamborski,sesja,absolutorium

informacje kołobrzeg, tamborski,sesja,absolutorium

informacje kołobrzeg, tamborski,sesja,absolutorium

informacje kołobrzeg, tamborski,sesja,absolutorium

informacje kołobrzeg, tamborski,sesja,absolutorium

informacje kołobrzeg, tamborski,sesja,absolutorium

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama