Few Clouds

14 czerwca 2024
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Jacek Kuś: Rynek pokazuje, ile dana robota jest warta

W audycji "Wokół Powiatu", wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś podsumowuje wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego, który w Europie w wielu miejscach dal wiele do myślenia, jeśli idzie o kierunki i sprawy, które zdecydowały o wyborach wyborców. Sporo uwagi poświęciliśmy także sprawom komunikacji miejskiej. Po pierwsze, budowany jest przystanek autobusowy przy ulicy 6 Dywizji Piechoty (zobacz). Jest to wspólna inwestycja powiatu i miasta. Pojawiły się jednak uwagi dotyczące kosztów tej inwestycji, wynoszącej ponad 300 tysięcy złotych. Warto zwrócić uwagę, co składa się na te prace, od projektu, przez budowę, odbiory i zmianę organizacji ruchu. Jak mówi Jacek Kuś, to rynek pokazuje, ile dana robota jest warta i taka a nie inna konstrukcja prawa zamówień publicznych jest dla samorządowców wiążąca. Na razie nie ma aż tylu sytuacji, że brakuje wykonawców, ale w przyszłości nie jest to takie pewne. A to dopiero jest problemem, gdy samorząd chce coś zbudować, ale nie ma kim...

Wicestarosta bardzo pozytywnie wypowiada się o wprowadzeni bezpłatnej komunikacji miejskiej dla mieszkańców. Wskazuje, że jest to pomysł, którego jednym z inicjatorów była Lewica, a który został bardzo dobrze odebrany przez kołobrzeżan. Komunikacja miejska daje sobie radę ze zwiększonym zainteresowaniem pasażerów, natomiast jak mówi Jacek Kuś, marzy mu się bezpłatna, zeroemisyjna komunikacja w strefie uzdrowiskowej.

Na koniec audycji, wspominaliśmy pierwszego starostę powiatu kołobrzeskiego, Ryszarda Ławrynowicza, który w miniony piątek spoczął na kołobrzeskim cmentarzu. Więcej w audycji wideo (współpraca płatna).