Few Clouds

14 czerwca 2024
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Starosta o planowanym oddaniu Jedności Narodowej i budowie ronda

Jeśli idzie o remonty dróg, mamy dobrą i słabą wiadomość. W przyszłym tygodniu dobiegnie końca remont ulicy Jedności Narodowej, a przed wakacjami droga powinna zostać odebrana i dopuszczona do ruchu. To ważna informacja dla mieszkańców Dzielnicy Zachodniej. Cieszy się z dotrzymanego terminy starosta Mirosław Tessikowski, ale gdy pytamy go o rozpoczynającą się budowę ronda na zbiegu ul. 6 Dywizji Piechoty i Św. Wojciecha, to zauważa, że aby mieć dobre wiadomości o zakończeniu remontu i nowych rozwiązaniach, trzeba przeżyć czas budowy.

Zapotrzebowanie na remonty na majątku powiatowym jest bardzo duże. W I LO Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika rusza remont sceny w auli, natomiast w ZS im. H. Sienkiewicza remontowana będzie sala teatralna. Po wielu latach, te obiekty odzyskają dawną świetność i nową funkcjonalność. Jak zauważa starosta, to dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Natomiast Rada Powiatu Kołobrzeskiego wybrała nowego skarbnika, którym została Marta Chorchos. Jak mówi Mirosław Tessikowski, to bardzo dobra informacja, natomiast skarbnik jest m.in. od tego, aby dbać o kwestie formalne wydawanych środków. Tych, na inwestycje w tym roku jest tylko 6 mln zł, a oczekiwania są bardzo duże. Starosta dodaje, że zarząd powiatu będzie robił co tylko można, aby zdobywać i realizować inwestycje w oparciu o środki zewnętrzne.

W audycji podsumowaliśmy powołanie nowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu Krzysztofa Azierskiego, a także Noc Muzeów i Dni Kołobrzegu (audycja płatna).