Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Starosta o planowanym oddaniu Jedności Narodowej i budowie ronda

Jeśli idzie o remonty dróg, mamy dobrą i słabą wiadomość. W przyszłym tygodniu dobiegnie końca remont ulicy Jedności Narodowej, a przed wakacjami droga powinna zostać odebrana i dopuszczona do ruchu. To ważna informacja dla mieszkańców Dzielnicy Zachodniej. Cieszy się z dotrzymanego terminy starosta Mirosław Tessikowski, ale gdy pytamy go o rozpoczynającą się budowę ronda na zbiegu ul. 6 Dywizji Piechoty i Św. Wojciecha, to zauważa, że aby mieć dobre wiadomości o zakończeniu remontu i nowych rozwiązaniach, trzeba przeżyć czas budowy.

Zapotrzebowanie na remonty na majątku powiatowym jest bardzo duże. W I LO Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika rusza remont sceny w auli, natomiast w ZS im. H. Sienkiewicza remontowana będzie sala teatralna. Po wielu latach, te obiekty odzyskają dawną świetność i nową funkcjonalność. Jak zauważa starosta, to dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Natomiast Rada Powiatu Kołobrzeskiego wybrała nowego skarbnika, którym została Marta Chorchos. Jak mówi Mirosław Tessikowski, to bardzo dobra informacja, natomiast skarbnik jest m.in. od tego, aby dbać o kwestie formalne wydawanych środków. Tych, na inwestycje w tym roku jest tylko 6 mln zł, a oczekiwania są bardzo duże. Starosta dodaje, że zarząd powiatu będzie robił co tylko można, aby zdobywać i realizować inwestycje w oparciu o środki zewnętrzne.

W audycji podsumowaliśmy powołanie nowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu Krzysztofa Azierskiego, a także Noc Muzeów i Dni Kołobrzegu (audycja płatna).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama