Scattered Clouds

8°C

Kołobrzeg

1 marca 2024    |    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
1 marca 2024    
    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski: Przejazd to jest rajd Paryż-Dakar

Ze starostą kołobrzeskim w audycji "Wokół Powiatu" rozmawiamy o zagrożeniach hydrologicznych na terenie powiatu. Powodem jest wysoki stan Parsęty i innych małych rzek, w szczególności na terenie gminy Kołobrzeg. Jak mówi Tomasz Tamborski, w związku z sytuacją w miejscowości Stramnica, podjął interwencję, która trafi do wojewody zachodniopomorskiego. Zdaniem starosty, to, co tam się dzieje, to także "zasługa" Wód Polskich i to wymaga wyjaśnienia, stąd interwencja.

W audycji powracamy do tematu aptek, gdyż Zarząd Powiatu Kołobrzeskiego na przełomie stycznia i lutego miał przedstawić analizę potrzeb mieszkańców. Jak mówi Tamborski, wybrano jedną aptekę, której zostanie złożona propozycja, aby działała ona z codziennym dyżurem do godz. 23.00.

Powracamy także do remontu ulicy Krzywoustego. Powód? Nasi czytelnicy obawiają się, że budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Św. Wojciecha i 6 Dywizji Piechoty sparaliżuje kolejny wjazd do miasta z drogi S6, w dodatku wystarczająco obciążony w godzinach szczytu na kierunku Zieleniewo. Tomasz Tamborski uważa, że zarzuty dotyczące terminu inwestycji powiatu są nieuzasadnione, gdyż mówi się o niej od roku i byli o tym informowani mieszkańcy. Czym innym natomiast jest, zdaniem Tamborskiego, inwestycja na ulicy Krzywoustego, od Ronda Patana w kierunku Ronda Solidarności. - Tak fatalnie przeprowadzonej inwestycji, jak żyję, nie widziałem - mówi Tamborski. Wskazuje, że jest tak, że mieszkańcy w sprawie tych prac, a właściwie rozgrzebanej drogi, skarżą się do prezydenta i starosty, proszą o interwencję, gdy tymczasem jest to droga wojewódzka. - Ludzie nie muszą wiedzieć, kto jest zarządcą drogi - przyznaje starosta, ale dodaje, że przedstawiciel Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Anna Bańkowska, mieszka w Kołobrzegu i doskonale zna sytuację, więc mogłaby stanąć przed kamerą czy spotkać się z mieszkańcami i opowiedzieć im, dlaczego niszczą swoje samochody. - Przejazd to jest rajd Paryż-Dakar - uważa Tamborski.

Rozmawiamy także o tym, dlaczego w "Ekonomie" została otwarta strzelnica wirtualna, a także o "Perłach Powiatu". Więcej w materiale wideo (audycja płatna).

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama