Few Clouds

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Tamborski: zima nie zaskoczyła drogowców, zaskakuje kierowców

Zima jeszcze nie odpuszcza, ale według najnowszych prognoz ma przyjść ocieplenie. Ponieważ nasi czytelnicy o to pytali, zapytaliśmy starostę o to, czy jest zadowolony z jakości odśnieżania dróg powiatowych. Jak mówi Tomasz Tamborski, to nie jest tak, że zima zaskoczyła drogowców, bo drogowcy do zimy byli przygotowani, zima zaskoczyła kierowców. Starosta przypomina, że klasa odśnieżania dróg powiatowych to nie jest to samo, co na drodze S6 i nie można oczekiwać tego rodzaju działań na 300 kilometrach dróg powiatu kołobrzeskiego.

Ze starostą rozmawiamy także o innych drogach, jak na przykład zamknięcie ulic w centrum Kołobrzegu, ale także oddania niedawno ulicy Wyzwolenia w Dźwirzynie. Jeden z czytelników miał uwagę, że ulica została przebudowana tak, że jest wyżej, niż jedna z nieruchomości. Pytamy również o przebudowę ul. Witosa, bo prosił o to inny czytelnik. Jak mówi Tamborski, powiat jest tu zakładnikiem gminy, która realizuje tam własną inwestycję. Pytamy także o budowę ronda na ul. 6 Dywizji Piechoty i Św. Wojciecha. Starosta przypomina, że jest zwolennikiem budowy rond, które choć spowalniają, to jednak też ułatwiają ruch. Niestety, budowa ronda nie zakończy się do wakacji i choć ulica będzie przejezdna, to ruch będzie odbywać się jednym pasem. Więcej w materiale wideo (audycja płatna).