Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski pozwał TVP, ale sądowi nie udało się dostarczyć pozwu...

Po ostatnim wypadku ze skutkiem śmiertelnym przy tymczasowym targowisku, przez miasto przetacza się dyskusja na temat bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Obserwujemy tendencję wzrostu zdarzeń i wypadków, bo piesi uważają, że mają pierwszeństwo, a część z nich stwarza zagrożenie dla siebie i ruchu drogowego, wchodząc na pasy bez żadnego rozejrzenia się. Winni są również kierowcy, którzy przed pasami nie zwalniają, nie zachowują szczególnej ostrożności. W takim układzie o tragedię jest bardzo łatwo. Do tego dochodzi właśnie doświetlenie przejść dla pieszych. Jak wskazuje starosta, na tej ulicy jest tymczasowe przejście dla pieszych, już doświetlone. Nasz rozmówca nie zgadza się, że jest tak, że musi ktoś zginąć, żeby były wprowadzane zmiany. Zmiany są wprowadzane, natomiast zmiany zwiększają bezpieczeństwo, ale nie gwarantują go w stu procentach.

Ze starostą rozmawiamy o powiatowych inwestycjach. Będzie nowy parkingi boiska przy OPP. Dziś okazało się również, że powiat otrzymał dofinansowanie na przebudowę ulicy Jedności Narodowej i budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Grzybowskiej. Jak mówi starosta, są środki na inwestycje ze sprzedaży ośrodka "Gryf" i właśnie w ten sposób będą wykorzystywane.

Pytamy również starostę w imieniu jednego z czytelników, kiedy dotrze pozew przeciwko TVP, który był zapowiadany w mediach. Jak mówi starosta, procedury prawne już dawno zostały rozpoczęte, nawet wyznaczono termin rozprawy, tylko, jak się okazało, sądowi nie udało się TVP dostarczyć odpisu pozwu... materiał finansowany ze środków Powiatu Kołobrzeskiego

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama