Scattered Clouds

8°C

Kołobrzeg

1 marca 2024    |    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
1 marca 2024    
    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kuś: Nikt nie rozmawia na temat zmian w Zarządzie Powiatu

W audycji "Wokół Powiatu" gościmy dziś wicestarostę Jacka Kusia, który zastąpił aresztowanego starostę Tomasza Tamborskiego. Od tej kwestii zaczęliśmy naszą rozmowę. Jak mówi wicestarosta, na obecnym etapie, poza zarzutem prokuratorskim, nie ma żadnych dowodów winy Tamborskiego. Kuś zwraca uwagę na 12 lat pracy starosty na tym stanowisku i dodaje: - Dopóki nie udowodni się winy, nie można mówić, że człowiek jest winny - stwierdza nasz gość. Na pytanie o zmiany w Zarządzie Powiatu Kołobrzeskiego w związku z tym, Kuś Informuje, że obecnie nie ma takich rozmów, a radni Lewicy i niezależni opowiedzieli się za starostą Tomaszem Tamborskim.

Z Jackiem Kusiem rozmawiamy o środowym Powiatowym Dniu Edukacji Narodowej. Nasz gość wskazuje, że dobra szkoła, to szkoła wolna od ideologii, szanująca wszystkich uczniów i obywateli, ich poglądy, religię, ale także seksualność. Wicestarostę pytamy o propozycje do budżetu powiatu kołobrzeskiego. Przypomnijmy, politycy Lewicy złożyli ich aż 33. Jak mówi Jacek Kuś, są to zadania związane z budową dróg, w tym przede wszystkim ulicy Wyzwolenia, planowanej na 1,5 roku (powiat jest już po przetargu), ale także np. budową ścieżki rowerowej w Charzynie, modernizacją ZS im. Sienkiewicza, budową archiwum oraz Wydziału Komunikacji czy budową domu dziecka w Gościnie. Ta ostatnia inwestycja mogłaby być częściowo sfinansowana ze sprzedaży budynku filii DPS przy ul. Ogrodowej, z której wyprowadzono pensjonariuszy i nie jest on użytkowany. Jak mówi Jacek Kuś, zostanie on przeznaczony albo na kwestie społeczne, albo sprzedany. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama