Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski: ten sezon może być bardzo trudny [wideo]

Po dwóch latach koronawirusa, przyszła szansa na powrót do normalności. Jak mówi Tomasz Tamborski, nadzieje te mogą się nie ziścić. Widać to po rezerwacjach w kołobrzeskich hotelach. Nawet na zbliżający się długi weekend nie ma jakiegoś wielkiego pospolitego ruszenia nad morze. Powód jest prosty: szalejąca drożyzna. Inflacja, skok cen paliw, wzrost kosztów we wszystkich sferach życia. Wielu osób nie stać na kilkudniowy wyjazd. Odstraszają ceny paliw, a także dane, które ludzie otrzymują z mediów. A to przełoży się na rezerwacje i pobyty, zwłaszcza, że sezon napędza samoistnie kolejną podwyżkę cen. To może przełożyć się na kondycję gospodarki jednoimiennej w Kołobrzegu.

Ze starostą rozmawiamy także o podpisanej ugodzie w sprawie "Gryfa". Jak mówi Tomasz Tamborski, powiat otrzyma 1,65 mln zł rekompensaty w związku ze zwlekaniem z umową, zaś nabywca ośrodka będzie miał zaliczone wadium na poczet kwoty całkowitej, którą będzie musiał uiścić przy podpisywaniu aktu notarialnego. Tak postanowiono przed koszalińskim sądem. A to oznacza, że samorząd powiatowy przymierza się do planowanych wydatków inwestycyjnych. Co i kiedy będzie robione? O tym więcej w komentarzu starosty, którego pytamy również o przedłużenie kadencji w samorządach o kolejne pół roku. Czy to prezent od rządu? Więcej w audycji "Wokół Powiatu".

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama