Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

30 listopada 2023    |    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
30 listopada 2023    
    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Starosta proponuje 10 kwietnia bez syren [wideo]

W rozmowie z Tomaszem Tamborskim poruszyliśmy temat obchodów rocznicy walk o Kołobrzeg, stonowanych w związku z wojną w Ukrainie. Natomiast starosta poruszył temat syren, które miałyby zostać uruchomione w związku z obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ponieważ syreny mogą być w wielu miastach sygnałem alarmowym dla uchodźców z Ukrainy, starosta chce wystosować pismo do wojewody zachodniopomorskiego z wnioskiem o nieprzeprowadzanie w tym roku ćwiczeń w dniu 10 kwietnia.

Powiat mierzy się z problemem uchodźców także na poziomie systemu edukacji. Jak mówi starosta, trwają starania, aby zapewnić Ukraińcom możliwość nauki w polskich szkołach, ale nie jest to takie proste na poziomie szkolnictwa ponadpodstawowego, ze względu na nieco inny system edukacji w Ukrainie. Natomiast w LO im. M. Kopernika rusza nauka języka polskiego dla Ukraińców.

Ponadto, pytamy Tamborskiego o plany na Podczele i kołobrzeski port, które prezentował jakiś czas temu, a także, jaki jest ich los. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama