Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2022    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Tamborski: wojewoda obniża stawki za opiekę nad uchodźcami

Do tej pory było to 100 zł za osobodzień. Teraz ma być tylko 40 zł. Takie stawki ogłosił wczoraj wojewoda zachodniopomorski i będą one obowiązywać od poniedziałku 14 marca. Za 40 zł właściciele obiektów, w których przebywa uchodźca, mają mu zapewnić co najmniej 3 posiłki dziennie, a także dach nad głową. Jak mówi starosta kołobrzeski, dla części instytucji w dłuższej perspektywie, biorąc pod uwagę znaczny wzrost kosztów, który odczuwalny jest obecnie, będzie to niemożliwe. Tomasz Tamborski uważa, że w przypadku instytucji powiatowych nie będzie to póki co problemem, bo czy wyżywienie czy schronienie i tak liczone jest w kosztach ogólnych. Ale jeśli pomoc będzie miała wzrastać, a tak może być wobec postępującej wojny w Ukrainie, to będą problemy, zwłaszcza w sektorze prywatnym.

Ze starostą rozmawiamy o ogólnej sytuacji w mieście i powiecie po wybuchu wojny w Ukrainie, pytamy o realizację przetargów w związku z powszechnie rosnącymi cenami, a także rozmawiamy o dofinansowaniu kołobrzeskiej policji.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama