Broken Clouds

1°C

Kołobrzeg

5 lutego 2023    |    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor
5 lutego 2023    
    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

tamborski kołobrzeg

Co dalej z przebudową ulicy Myśliwskiej i Fredry? Pytamy o to właściciela drogi powiatowej, a więc przedstawiciela powiatu w osobie starosty. Przypomnijmy. Poprzez zaniedbania gminy Miasto Kołobrzeg z poprzedniej kadencji, powstał problem związany z przyszłościowym przebiegiem kolei przez wschodnią część miasta. Na propozycję kolei nie zgodziła się prezydent Anna Mieczkowska,. Kolej na propozycję miasta w zakresie przebudowy drogi powiatowej według wizji miasta się zgodziła, ale trzeba zapłacić za przeprojektowanie istniejących dokumentów i realizację inwestycji. A miasto wskazuje tu na powiat. Tomasz Tamborski nie wyda jednak około 40 mln zł na przebudowę 400 metrów drogi. – Za te pieniądze mógłbym wyremontować czy naprawić większość odcinków dróg powiatowych – argumentuje starosta. I dodaje, że kolej nie wykorzystała dużej części środków na inwestycje z Unii Europejskiej. Wystarczy napisać projekt o pozyskanie tych środków, bo Kołobrzeg kwalifikuje się do takich inwestycji, a nie wskazywać na budżety samorządowe, bo tak jest najłatwiej.

Z Tomaszem Tamborskim rozmawiamy także na temat losu przygotowywanych przez samorządy punkty lokalnych szczepień masowych, a także o konkursie na dyrektora LO im. M. Kopernika.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama