Ogłoszenia ***  Zupełnie nowy 4-kanałowy kontroler Pioneer DJ DDJ-1000 dla rekordbox dj  (Sprzedam)  ***  Wróżka Kołobrzeg  (Usługi)  ***  Praca elektryk Berlin  (Dam Pracę)  ***

Starostwo wydało mniej praw jazdy (video)

informacje kołobrzeg, powiat, tamborskiStarostwo podsumowało miniony rok w Wydziale Komunikacji. Spadła liczba wydanych praw jazdy. Różnica pomiędzy 2012 a 2013 rokiem to ok. 30%.

Okazuje się, że nowe zasady egzaminowania kierowców spowodowały, że wymarzony dokument otrzymuje ok. 30 procent mniej chętnych niż rok wcześniej. W 2012 roku wydano ponad 1400 nowych praw jazdy, w 2013 roku było to nieco ponad 1000. Regularnie rośnie liczba pojazdów mechanicznych zarejestrowanych w powiecie kołobrzeskim. O ile w 2012 roku zarejestrowano 4238 pojazdów, to w 2013 roku liczba ta wyniosła już 4637. Spadła liczba zatrzymanych praw jazdy kierowcom z naszego powiatu. Za kierowanie po spożyciu alkoholu lub w związku z przekroczeniem limitu punktów karnych w 2012 roku zatrzymano 234 dokumenty, a w 2013 roku już tylko 206.

W rozmowie ze starostą kołobrzeskim Tomaszem Tamborskim poruszyliśmy również kwestię budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Zdrojowej, Solnej i Reymonta. Starosta przyznał, że jest zdeterminowany budować rondo i jeśli prezydent nie może się dołożyć do tego projektu w tym roku, będzie mógł to zrobić w roku 2015.