Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Janusz Gromek zakończył dziś kolejny etap prac nad rozpoczęciem budowy obwodnicy. W Urzędzie Miasta została podpisana umowa na II etap obwodnicy.


W uroczystości uczestniczyli obok radnych, na czele z przewodniczącą Rady Miasta, zastępca prezydenta ds. gospodarczych Tomasz Tamborski i członek zarządu województwa Marek Hok. Prezydent Janusz Gromek podkreślił doniosłość chwili i fakt, że oto powstanie jedna z największych miejskich inwestycji, a poza tym inwestycja, która była długo oczekiwana.

- Teraz nie pora myśleć o tym, co było, lepiej pomyśleć co można zrobić z tym, co się ma - tymi słowami zainaugurował podpisanie umowy prezydent. - To inskrypcja, którą otrzymałem wraz z piórem od ś.p. posła Sebastiana Karpiniuka. Te słowa są dziś jak najbardziej aktualne. Jestem nie tylko zadowolony ale i wzruszony. Naprawdę. Po pierwsze, bo rozpoczynamy największą w historii miasta inwestycję. Ja się zawsze cieszę, jak powstają nowe drogi, tym bardziej, że wszyscy na nie czekają. Kierowcy klną na Żurawiej, ta droga jest w stanie agonalnym, ale nie opłacało nam się jej remontować. Teraz wszystko zostanie zrobione.

Ta chwila przez włodarzy była zapowiadana od ponad 2 lat. Ciągle coś się przedłużało, ciągle coś komplikowało plany. Ostatnio, miasto broniło wyników przetargu w Krajowej Izbie Odwoławczej w Urzędzie Zamówień Publicznych. Udało się. Przetarg wygrało konsorcjum z liderem - firmą MTM S.A. z Gdyni. Za budowę II etapu obwodnicy firma zaproponowała kwotę niemal 56 milionów złotych. Na budowę firma wejdzie w ciągu miesiąca. Do listopada ma być przywieziony cały sprzęt i inwestycja rozpocznie się na dobre. II etap obwodnicy ma zostać ukończony w grudniu 2012 roku.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama