Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ojciec Kamila Staszczaka, który wygrał prawomocnie z miastem w sądzie, dostał wezwanie do zapłaty. Zdaniem Staszczaka, to bezprawie.


Kwotę niemal 5000 zł za jeden dzień handlu, czyli bezumowne zajęcie gruntu, naliczył Urząd Miasta ojcu Kamila Staszczaka. Staszczak zasłynął tym, że wygrał prawomocnym wyrokiem ponad 20 tysięcy złotych tytułem bezprawnie pobranej opłaty. Teraz grozi miastu procesem sądowym o odszkodowanie, bagatela - 150 tysięcy złotych, za straty, jakie poniósł w wyniku bezprawnych działań Urzędu Miasta, kierowanego przez prezydenta Janusza Gromka.

- Byliśmy bardzo zdziwieni, gdy teraz znów dostaliśmy wezwanie do zapłaty - opowiada Kamil Staszczak. - Każe się nam płacić za zajęcie terenu, który miasto wydzierżawiło, a my mieliśmy zgodę na handel w tym miejscu. Miasto nie może występować w nie swoim imieniu i pobierać opłatę za coś, co do niego w tym momencie nie należy. Liczymy na to, że urzędnicy się opamiętają - dodaje Staszczak. Ale Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, studzi emocje w tej sprawie. - Pan Staszczak nie miał prawa handlować w tym miejscu i dostał wezwanie do zapłaty odszkodowania za bezumowne zajęcie gruntu.

Sprawa trafiła również na Komisję Rewizyjną, gdzie radni wysłuchali Kamila Staszczaka i przyznali mu rację. - Miasto pobiera opłatę dwa razy za to samo - mówi radny Artur Dąbkowski. - W dodatku, to jest grunt komuś już wydzierżawiony. Nie rozumiem, co urzędnicy mają w tej sprawie do powiedzenia. Mam wrażenie, że to po prostu zemsta za to, że pan Staszczak nie poddał się prawnemu dyktatowi miasta i wyegzekwował należne mu prawa. Szkoda tylko, że to na koszt podatników, bo podobno pan prezydent 4 razy ogląda każdą złotówkę przed wydaniem.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama