Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rozszerzają się prace restauracyjne nad polichromiami bazyliki mariackiej. Konserwatorzy przystąpili do prac nad "Barwnym Filarem".


Obecnie trwają intensywne zabiegi nad odrestaurowaniem malowideł na ścianach i sklepieniu bloku wieżowego. Są to prace skomplikowane, ze względu na wcześniejsze uzupełnienia i uszkodzenia, jakich dokonuje czas. Teraz konserwatorzy przystąpili do restauracji jedynej pomalowanej kolumny w bazylice. Postawiono rusztowanie i wykonano już dokumentację fotograficzną filara przed przeprowadzeniem zabiegów konserwatorskich.

Całość kołobrzeskiej polichromii powstała na przełomie XIV i XV wieku. "Barwny Filar" był jedynym pomalowanym w kościele, w dodatku niedokończonym. Teorie w związku z tym są dwie: albo zmarł wykonawca prac malarskich, albo też skończyły się pieniądze przeznaczone na ten cel.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama