Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Punktualnie o godz. 9:00 z kołobrzeskiego portu wyszedł w morze M/Y "Solon" firmy "Polarfish". Dowodził nim 9-letni Paweł Gargul. To było jego marzenie.


W spełnieniu marzenia chłopca pomogła Fundacja "mam marzenie", Renata Brączyk wraz z rodziną, właściciele firmy "Polarfish" (www.solon,com.pl), a także nasz portal. Paweł, razem z rodziną i Joanną Włodek z fundacji "mam marzenie" spędzają wakacje w Radzikowie u państwa Brączyk. A w środę, 9-late wyruszył w kilkugodzinny rejs. Towarzyszył mu Przemek Gryń z dziennika "Fakt" oraz ekipa Telewizji Kablowej Kołobrzeg: Jolanta Kowalska-Urbanowicz i Jacek Gardzielik.

Przemysław Gryń, jak na starego wilka morskiego przystało, wprowadził Pawła w meandry nawigacji i procedur wyjścia z portu. Jak tylko "Solon" wyszedł za główki portu, chłopiec zawitał w sterówce i przejął dowodzenie jednostką, pod bacznym okiem Mirosława Marczuka. I choć koło sterowe nie obracało się jak kierownica samochodu, to chłopiec wytrwał za nim kilka godzin.

Ważną czynnością na pokładzie było dawanie sygnału na połów ryb. Oczywiście mały kapitan sam, przy pomocy Przemka Grynia złowił śledzia, otwierając tym samym amatorskie zawody wędkarskie. Wygrał je bezapelacyjnie Jacek Gardzielik z TKK z pięknym okazem drapieżnego dorsza.

Paweł wraz z mamą bardzo przeżywali całą wyprawę. To pierwszy w ich życiu taki kontakt z morzem i przygodami, których w Kołobrzegu nie brakuje. Mały kapitan zdał jednostkę w porcie około godziny 14.00. I jak przystało na prawdziwego kapitana, pokład opuścił ostatni.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama