Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

15 czerwca 2024    |    Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
15 czerwca 2024    
    Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Sąd Rejonowy nakazał kołobrzeskiej prokuraturze ponowne rozpatrzenie sprawy smrodu z instalacji spółki "Portka", na który skarżą się mieszkańcy.


Prokuratura Rejonowa umorzyła postępowanie z zawiadomienia Doroty Oyedemi z powodu nie doszukania się znamion przestępstwa. Chodzi o ubiegłoroczne próby rozruchu instalacji do pirolizy spółki "Portka", która zdaniem mieszkańców spowodowała u nich wiele dolegliwości skórnych i oddechowych. Spółka "Portka" temu zaprzecza. Dowodów na twierdzenia mieszkańców nie znalazł także prokurator i sprawę oddalił.

Dorota Oyedemi zaskarżyła decyzję prokuratury w kołobrzeskim sądzie. Zarzucała śledczym zaniechania, nie wyjaśnienie przedłożonej sprawy, a przede wszystkim nie wykonanie odpowiednich badań. Jednym słowem, zdaniem Doroty Oyedemi prokuratura nie przejęła się losem mieszkańców i nie przyłożyła się, aby rzetelnie i bezstronnie zebrać materiał, na który uwagę zwracali ludzie, w tym sama Dorota Oyedemi. Tym samym decyzję uznała za arbitralną i apelowała do sądu o rzeczowe i rzetelne powtórzenie procedury. W ubiegłym tygodniu sąd odroczył podjęcie decyzji. We wtorek przyznał rację Dorocie Oyedemi i nakazał prokuraturze ponowne wszczęcie postępowania.

Mieszkańcy Radzikowa, którzy dziś przyszli do kołobrzeskiego sądu, byli zadowoleni z decyzji sądu. Chcą uczciwego i szczegółowego zbadania sprawy spalarni pod Radzikowem. Jak twierdzą, wszyscy wiedzą, że śmierdzi, ale nikt się tym tak naprawdę nie przejmuje. Zlekceważeni przez prezydenta Janusza Gromka, który nic nie zrobił, aby im pomóc w wyjaśnianiu tajemnic pirolizy w Korzyścienku, sami zapewnili sobie pomoc prawną i nie wykluczają dalszych zawiadomień do prokuratury. Rozważają również pozew zbiorowy przeciwko właścicielom spalarni, władzom miasta oraz gminy z tytułu strat, jakie ponieśli w związku z ta inwestycją.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama