Clear Sky

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Alkohol i ogień. Te dwa czynniki razem są niezwykle niebezpieczne. Wiedzą o tym mieszkańcy bloku przy ul. Kaliskiej. Po raz kolejny interweniowali tam strażacy.

Po godzinie 17.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku przy ul. Kaliskiej 4. Wóź bojowy przyjechał w kilka minut. Na miejscu okazało się, że płonęło jedno z mieszkań, a jedna osoba zatruła się dymem. Strażacy natychmiast ugasili ogień. Płonęły gazety i narożnik pokoju. Okazało się, że to efekt palenia tytoniu po wypiciu alkoholu.

Starszą kobietą zajęła się ekipa pogotowia ratunkowego. Kobieta z objawami zatrucia w ambulansie otrzymała terapię tlenową. W tym czasie w mieszkaniu interweniowała policja. Okazało się, że tylko szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, starsza kobieta nie spłonęła żywcem zamknięta w pokoju, w którym zaprószono ogień. W lokalu wybuchła awantura o to, kto jest temu winny. Sprawę wyjaśniają policjanci.

To nie pierwszy przypadek pożaru w tym budynku. Strażacy doskonale znają blok przy ulicy Kaliskiej. Alkohol i ogień, zwłaszcza w nocy, pewnego razu skończy się tragicznie. Dziś dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.