Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ponad miesiąc temu otwarto oferty na budowę II etapu obwodnicy. Wyłoniono zwycięzcę, ale jeden z oferentów złożył odwołanie od wyników przetargu.


Przetarg wygrało konsorcjum z liderem - firmą MTM S.A. z Gdyni. Za budowę II etapu obwodnicy firma zaproponowała kwotę niemal 56 milionów złotych (przeczytaj). Jednak jednej z 3 firm, które złożyły oferty w przetargu, decyzja Urzędu Miasta się nie spodobała i odwołania się od decyzji urzędników do Krajowej Izby Odwoławczej w Urzędzie Zamówień Publicznych.

Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, poinformował nasz portal, że kopia odwołania wpłynęła do Urzędu Miasta, ale do czasu postępowania arbitrażowego w Warszawie, miasto nie zamierza jej ujawniać, ani specjalnie komentować. Po pierwsze dlatego, że ustawa o zamówieniach publicznych takiego obowiązku na Urząd nie nakłada. Po drugie, miasto chce zaczekać do wyników arbitrażu.

Odwołanie złożone przez uczestnika przetargu przedłuży podpisanie umowy i rozpoczęcie prac budowlanych na pierwszych odcinkach II etapu obwodnicy, choć z naszych informacji zbliżonych do Urzędu Miasta wynika, że Krajowa Izba Odwoławcza raczej wyników postępowania przeprowadzonego w Kołobrzegu nie uchyli.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama