menu

"Hutnik" doczeka się nowej świetności

hutnik,kołobrzegSanatorium "Hutnik" we wschodniej części uzdrowiska nie przejdzie do historii. Wielu czekało, kiedy szpetny wieżowiec zniknie z powierzchni. Otóż nie zniknie.


Inwestorem jest spółka "MAT-MAD". Na dość obszernej działce, powstanie budynek sanatoryjno-hotelowy, z głównym obiektem, jakim jest 10-piętrowy wieżowiec. Powstanie tam basen oraz obiekty przyległe. W przeszłości, KRUS sprzedała teren spółce Amber Gold. Po upadku i wielkiej aferze związanej z tą spółką, jej majątek przejął syndyk, który działkę z wieżowcem sprzedał spółce w Kołobrzegu. A ta we wrześniu rozpoczęła inwestycję.

Były "Hutnik" zostanie rozebrany do poziomu konstrukcji żelbetowej i de facto zabudowany od nowa. Nowi właściciele nie mogą zburzyć konstrukcji, gdyż obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego dla strefy "A" uzdrowiska, nie przewiduje budowy takich wysokich budynków. Inwestycja zakończy się w 2017 roku. Nowy obiekt będzie nazywał się "Olymp IV".

hutnik,kołobrzeg

hutnik,kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież