Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zakończył się pierwszy wątek w sprawie byłej pracowniczki szpitala Beaty Zbylickiej. Wygrała odszkodowanie w Sądzie Okręgowym w Koszalinie.


Sprawa w sądzie pracy toczyła się 3 lata! Sprawa do Sądu Rejonowego trafiła jeszcze w 2007 roku. Beata Zbylicka domagała się w nim przywrócenia do pracy lub ewentualnie odszkodowania. Najpierw przegrała, ale Sąd Okręgowy w Koszalinie zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia w Kołobrzegu. Po pewnym czasie sprawa zaczęła być przewlekana na co uwagę znów zwrócił Sąd Okręgowy w Koszalinie. Wreszcie, przed kołobrzeskim sądem Beata Zbylicka po raz kolejny przegrała. Ten wyrok został jednak zaskarżony.

- Zostałam zwolniona z pracy w maju 2007 roku - opowiada Beata Zbylicka. - Trudno sobie wyobrazić, gdy we wcale nietrudnej sprawie na sprawiedliwość trzeba czekać tyle czasu - dodaje. Sąd Okręgowy w Koszalinie przywróciłby powódkę do pracy, jednak nie zrobił tego wyłącznie dlatego, że dyrektorem Szpitala Regionalnego jest Janusz Olszewski. Sąd uznał argumenty strony powodowej i za bezpodstawne zwolnienie z pracy przyznał Beacie Zbylickiej odszkodowanie.

Próbowaliśmy uzyskać komentarz do wyroku od dyrektora Janusza Olszewskiego, ale nie odbierał telefonów. Członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, odpowiedzialny za lecznictwo - Marek Hok, obiecał, że przyjrzy się sprawie. Wyrok jest prawomocny.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama