Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Po raz kolejny czad szukał swoich ofiar w budynku przy ul. Chodkiewicza 3A i 3B. Lekko podtruł 33-letnią matkę i jej 6-letnią córkę. Wszystko przez pogodę.


Kobieta powoli traciła świadomość gdy zdała sobie sprawę, że to tlenek węgla. Brała akurat prysznic gdy dotarło do niej, że czujnik tlenku węgla uruchomił alarm. Opuściła mieszkanie, pomogli sąsiedzi. Wezwana na miejsce straż pożarna stwierdziła, że stężenie trującego gazu w jej mieszkaniu ponad 10-krotnie przekracza dopuszczalne normy. Zbadano również matkę i jej córkę. W wydychanym przez nie powietrzu był tlenek węgla. Podano im tlen i przystąpiono do wietrzenia mieszkania. Odmówiły wezwania pogotowia ratunkowego. Dziewczynka jest przerażona. Płacze.

Okazało się jednak, że również w innych mieszkaniach uruchomiły się czujniki tlenku węgla. Strażacy zmierzyli poziom stężenia trujących oparów i faktycznie, przekraczały one znacznie dopuszczalne normy. Nakazano wietrzenie pomieszczeń, ale przy tak wysokiej temperaturze było to pobożne życzenie. Zapewne równie i z tego powodu tlenek węgla nie był skutecznie usuwany przez instalację wentylacyjną. Tyle, że strażacy w sprawie tlenku węgla na Chodkiewicza 3A i 3B interweniują regularnie. Wypisują dokumenty, zabraniają korzystać z piecyków gazowych, zalecają wymianę systemu wentylacyjnego. - I na tych kwitkach się kończy - mówią wzburzeni mieszkańcy. - Upominamy się o zrobienie normalnej i skutecznej wentylacji, a nam się proponuje półśrodki. Ostatecznie zamontowano nam czujniki tlenku węgla i na tym się skończyło. Na co czeka pan prezes TBS-u, cała ta rada nadzorcza i prezydent Gromek? Skarżyliśmy się już wszędzie i nikt nas nie słucha. I będzie tak do czasu, aż w nocy jakaś rodzina się zaczadzi!

Interweniujemy w sprawie czadu u prezesa Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Roberta Cieciory. - Mogę zadeklarować mieszkańcom, że pomimo trudnej sytuacji finansowej spółki, przystąpimy do rozwiązania problemu przy ulicy Chodkiewicza. Na pewno u tej pani wymienimy piec, na urządzenie z zamkniętym obiegiem spalin. Sukcesywnie będziemy rozwiązywali problem w całym budynku. W tej sprawie spotkamy się już w poniedziałek.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama