Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Stowarzyszenie "Feniks", jedna z największych organizacji pozarządowych w powiecie kołobrzeskim, obchodziła dziś 10-lecie istnienia.


Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół „FENIKS” funkcjonuje w Kołobrzegu od 2000 roku. W ciągu tego czasu inicjatywy organizacji zaskoczyły wielu społeczników, gdyż nie tylko są one niezwykle przydatne społeczeństwu, ale zagospodarowują jego jednostki do pracy na rzecz innych. Stowarzyszenie prowadzi Klub Pacjenta, Powiatowy Ośrodek Wsparcia oraz Biuro Porad Obywatelskich.

- Klub Pacjenta stwarza możliwość nieodpłatnego kontaktu z lekarzem psychologiem, terapeutą uzależnień - mówi Ewa Giza, prezes stowarzyszenia "Feniks". Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest ogromne. Uboższych, gorzej sytuowanych mieszkańców miasta nie stać na korzystanie z komercyjnych form usług terapeutycznych, oferta państwowej opieki zdrowotnej jest niewystarczająca dla zaspokojenia potrzeb pacjentów, np. nie ma możliwości korzystania z usług psychologa w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Klub Pacjenta wypełnia tę lukę, dając możliwość korzystania z porad psychologa, socjologa, możliwe jest uczestnictwo w długotrwałej, systematycznej terapii, przeprowadzanie interwencji kryzysowych w środowisku pacjenta lub wręcz dowóz pacjenta do miejsca konsultacji czy terapii .

Jak dodaje Ewa Giza, "Feniks" przywrócił wielu ludzi do normalnego życia, do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Dla tych ludzi niezbędne jest wsparcie ich samych, ale także pozostałych członków kołobrzeskiej społeczności. Dziś było to możliwe na "Pirackiej Przygodzie", gdzie obchodzono 10-lecie stowarzyszenia.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama