Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieszkańcy Radzikowa skarżą się na wzrost smrodu w swojej okolicy. Wiążą to z rozruchem instalacji do quasi-pirolizy spółki "Portka". Spółka zaprzecza.


W środę wieczorem mieszkańcy Radzikowa zaalarmowali Miejskie Wodociągi i Kanalizację o fetorze unoszącym się nad osiedlem i nad Korzystnem. Pracownicy spółki sprawdzili. Na terenie oczyszczalni nie śmierdziało, a przynajmniej nie tak, jak nad osiedlem. Nic specjalnego nie działo się również na kompostowni. Za to na terenie spółki "Portka" przeprowadzany był rozruch instalacji do "Pirolizy". Jak poinformowała nas Jolanta Antczak, próbowała w tej sprawie skontaktować się z prezydentem Januszem Gromkiem, ale ten nie chciał z nią rozmawiać (przebywa na urlopie). Poinformowała więc Straż Miejską.

Strażnicy przyjechali i spisali protokół z zaistniałej sytuacji. Nie ukrywali, że śmierdziało. Dzień później przyznawali to nawet niektórzy radni PO, że w Radzikowie takiego fetoru dawno nie było. Tymczasem Eugeniusz Portka, prezes spółki "Portka", zaprzecza, aby to jego instalacja była źródłem smrodu. - Faktycznie, naukowcy przeprowadzają rozruch instalacji, pracuje komin, który odprowadza gazy do atmosfery. Natomiast nie jest prawdą, że to śmierdzi czy że zatruwamy powietrze. To nie my - zapewnia prezes. Dodaje również, że po przejęciu instalacji przez jego spółkę i rozpoczęciu rozruchu właściwego, zaprosi na niego mieszkańców, radnych i dziennikarzy.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama