Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Powołano ją z wielkim hukiem. Mówiło o tym całe miasto i prezydent, który sprawy kultury miał oddać ludziom kultury. Sprawy są, po radzie nie ma śladu.


Ostatni raz o Radzie Kultury przy prezydencie Januszu Gromku pisały "Kulisy Kołobrzeskie" kilka miesięcy temu. Wówczas chcieliśmy porozmawiać z nowym przewodniczącym Rady Kultury Arturem Baranowskim. Obiecał się odezwać, jak do tej pory na obietnicach się skończyło.

Baranowski, pracownik starostwa, prezes Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Inteligencji Twórczej, szefem Rady Kultury został po tym, jak w tym ciele doradczym prezydenta coś pękło i część osób zrezygnowała z zasiadania w tym nic nie znaczącym gremium. Rezygnację złożyła przewodnicząca Elżbieta Cherezińska i Magdalena Gauer. Wieść niesie, że poszło o to, kto jest autorem strategii kultury naszego miasta i kto wziął pieniądze za jej napisanie. Wieść niesie, bo potem nikt z członków Rady Kultury kulturalnie o tym wypowiadać się nie chciał.

O tym, że Rada Kultury to ciało nic nie znaczące, wiadomo było od początku. Prezydent Janusz Gromek zaprosił do niego przedstawicieli zbliżonych lub bezpośrednio związanych z Platformą Obywatelską. To w końcu jego ciało doradcze, ale pytania jakie się wówczas pojawiły, dotyczyły reprezentacji całego środowiska kulturalnego miasta w Radzie Kultury. Tego standardu to ciało nie spełniało. Było jednak wcale nie tak dawno po wyborach samorządowych i Rada się spotykała, i radziła. Ładnie to wyglądało w kamerach TKK.

Dziś, w Urzędzie Miasta nikt nie potrafił mi powiedzieć, kiedy Rada Kultury ostatni raz spotkała się w sprawach kultury, kiedy zamierza się spotkać, jaki ma plan pracy, jak ocenia kalendarz imprez, ich subiektywny charakter związany z dyrektorem RCK, który jest członkiem tejże Rady, itd., itp. Rzecznik prasowy prezydenta - Michał Kujaczyński, stwierdził, że Rada Kultury działa niezależnie od prezydenta. Zapytaliśmy, czy więc skoro de facto Rada nie funkcjonuje, to zasadne jest stwierdzenie, że prezydent jej nie potrzebuje? Rzecznik nie chciał odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Nie udało nam się go zadać przewodniczącemu Rady Kultury - Arturowi Baranowskiemu. Nie odbierał telefonu.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama