Sporów w Platformie ciąg dalszy

Walka o władzę w PO nie ma końca. Władze wojewódzkie partii unieważniły wybór zarządu kołobrzeskich struktur PO. Mając być nowe wybory, choć nie tak szybko...

O problemach z wyborem zarządu PO w Kołobrzegu pisaliśmy miesiąc temu (przeczytaj). Okazuje się, że podczas wyboru członków zarządu udziału w głosowaniu nie wziął Jerzy Wolski, a niektóre kandydatury przeszły większością jednego głosu. Tak z zarządu partii wypadł między innymi Artur Mikołajek. Wolski złożył odwołanie od uchwały, twierdząc, że został wprowadzony w błąd, i dziś została ona uwzględniona. W rozmowie telefonicznej Wolski potwierdza, że jego odwołanie uznano za zasadne. Zaznaczył jednocześnie, że o żadne funkcje w partii nie zamierza się ubiegać.

Tymczasem nasze nieoficjalne źródła wskazują wyraźnie, że wtorkowe posiedzenie Rady Regionu Zachodniopomorskiego Platformy Obywatelskiej w Goleniowie, miało nie tylko na celu wybór zarządu regionu PO, ale także wzmocnienie fundamentów do rozprawy z opozycją w kołobrzeskiej Platformie. - Kołobrzeg, co było pewne od dawna, powiększył swój stan posiadania w zarządzie regionu - mówi nasz informator. - Wiceprzewodniczącym zarządu regionu został Marek Hok, a członkiem Łukasz Czechowski. Czechowski już od dawna chwalił się po mieście, że dostanie ten stołek i dostał. Nie jest żadną tajemnicą, że Hok i Czechowski będą zwalczali Artura Mackiewicza i jego ludzi w kołobrzeskiej PO.

- Ja nie wiem ani o żadnym odwołaniu dokonanym przez Jerzego Wolskiego, ani nic mi nie wiadomo o decyzji zarządu regionu - powiedział naszemu portalowi w rozmowie telefonicznej Artur Mackiewicz, wiceprzewodniczący powiatowych struktur PO w Kołobrzegu. - Wiem natomiast, że są osoby w Platformie, które zamierzają zaskarżyć decyzję przeciwko wyborowi zarządu powiatowych struktur partii do zarządu krajowego - dodaje Mackiewicz. Telefonu nie odbierał dziś Marek Hok, więc nie znamy jego komentarza w przedmiotowej sprawie. Jeden z ważnych członków kołobrzeskiej PO mówi wprost: - Prywatne interesy wąskiej grupy ludzi niszczą to, co w pocie czoła zbudował Sebastian Karpiniuk. Hokowi i Czechowskiemu wydaje się, że stanowiskami, szantażem i miejscami na listach wyborczych będą sobie kupczyli i zastraszali ludzi. Zawiodą się i to srodze. Sam fakt, że w zarządzie regionu jest taka postać jak Czechowski, ośmiesza Platformę, czyni nas kompletnie niewiarygodnymi. Czechowski to pośmiewisko w Kołobrzegu. W Białogardzie traktuje się go jak szkodnika. Ja się dziwię Hokowi, że ze swoimi wpływami nie zastopował tego. Ludzie nie wybrali tego człowieka do zarządu partii w Kołobrzegu, to go wrzucili do Szczecina. To skandal i kompromitacja Marka Hoka.

Nasi informatorzy niestety anonimowo, bo choć są politykami PO nie boją się z nami rozmawiać, boją się jednak ujawniać nazwisk, a w konsekwencji utraty pracy w zemście ze strony Marka Hoka, Janusza Gromka lub Łukasza Czechowskiego. Wskazują wprost, że gdyby nie szantaż ze strony czołowych polityków PO w regionie, miesiąc temu szefem PO w Kołobrzegu byłby Mackiewicz. Stało się jednak inaczej i tak powstał słynny "klub grubasów", który pogroził Mackiewiczowi palcem. Ich zdaniem, obecnie wzmocnienie Czechowskiego ma na celu zastraszenie bardziej nieposłusznych członków partii i taki wybór zarządu PO w Kołobrzegu, w którym większość będzie miał "klub grubasów". - Niech pan zapyta panie redaktorze Marka Hoka o testament Sebastiana Karpiniuka i dlaczego nie został on zrealizowany - mówi nasze źródło. - W Kołobrzegu robi się bardzo nerwowo i uważam, że jest bardzo wątpliwe, aby partia nie podzieliła się po kolejnej pacyfikacji Czechowskiego, Wolskiego czy Hoka. Sam pan wie, co działo się na klubie PO w starostwie, a będzie jeszcze gorzej i to jest najbardziej smutne.

Zarząd powiatowy jest w Kołobrzegu niezbędny, aby przygotować listy wyborcze do samorządu i wskazać kandydatów na wójtów i prezydenta miasta. Zatwierdza to zarząd regionu, ale najpierw porozumieć się muszą struktury na dole. Tylko czy to jeszcze możliwe?