3 uszkodzone auta na Jedności

Korki, pośpiech, zła organizacja ruchu - to przyczyny zdarzenia drogowego na ulicy Jedności Narodowej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Po godzinie 15.00 na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej i Łopuskiego doszło do zderzenia 3 pojazdów: Forda, Renault i Skody. Kierowca Forda wyjechał z podporządkowanej ulicy Łopuskiego w Jedności Narodowej. Zrobił to w taki sposób, że zderzył się z jadącą w kierunku ulicy Wolności samochodem Renault. Siła była tak duża, że odrzuciła auta na jadącą w kierunku ul. Żurawia Skodę. W miejscu zdarzenia powstawały utrudnienia w ruchu. Zdarzenie wyjaśniała kołobrzeska policja.

Warto jednak zwrócić uwagę na skrzyżowanie ulic Jedności Narodowej i Łopuskiego. Do czasu, gdy ulica Łopuskiego od północy łączyła się z Jedności Narodowej, nie było problemu. Jednak wraz z przedłużeniem ulicy Łopuskiego na obszar dawnych koszar spowodował, że wzrosła tam liczba zdarzeń drogowych. Po pierwsze, skręcenie od strony koszar w lewo w kierunku Jedności graniczy z cudem. Podobnie i trudne, i niebezpieczne, jest skręcanie w lewo w Jedności Narodowej z Łopuskiego. A gdy jest duże natężenie ruchu i tworzą się korki, o niebezpieczną sytuacją jest bardzo łatwo. Dziś nawet przy obecności policji w wielu przypadkach jedyną szansą przejazdu było wymuszenie pierwszeństwa. Kwestią czasu jest groźniejszy wypadek w tym miejscu. Wtedy ktoś zdecyduje się albo na rondo, albo na światła.