menu

Bronisław Komorowski prezydentem RP

Już wiadomo, że kandydat PO wygrał wybory prezydenckie. Wygrał je również w Kołobrzegu. Głosowało na niego niemal 20 tysięcy osób, czyli 67,72%!


W powiecie kołobrzeskim największa frekwencja była w Ustroniu Morskim - 74,39%. Te ogromne kolejki do jedynego w Ustroniu lokalu wyborczego przyjęły znaczną część z 6 tysięcy osób, które oddały tam głos. W samym Kołobrzegu frekwencja wyniosła 63,97%, to jest do urn poszło 28,528 mieszkańców. Znacznie lepiej niż w I turze.

Najwięcej głosów, bo ponad 75% oddanych, Bronisław Komorowski zdobył w lokalu znajdującym się w Regionalnym Centrum Kultury przy ul. Czarnieckiego. Ponad 70% głosów Komorowski zdobył również w Przedszkolu Miejskim nr 7, w ZS im. H. Sienkiewicza, w Szkole Podstawowej nr 6 (w obu komisjach znajdujących się w tej placówce).

Jarosław Kaczyński w Kołobrzegu zdobył 9106 głosów (32,28%). Najwięcej głosów, 35,68% Kaczyński zdobył w lokalu wyborczym w Urzędzie Miasta.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.