menu

Będą nowe miejskie autobusy

W poniedziałek w Urzędzie Miasta prezes Komunikacji Miejskiej podpisał umowę na finansowanie zakupu sześciu 12-metrowych autobusów. Będą jeździły już w 2011 r.


Nowe, niskopodłogowe pojazdy będą kosztowały ponad 5 milionów złotych. Ponad 80% środków finansowych na ich zakup pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowę w tej sprawie podpisał prezes kołobrzeskiego przewoźnika - Andrzej Olichwiruk, oraz marszałek województwa zachodniopomorskiego Władysław Husejko.

6 nowych maszyn ma być wygodnych, ale też przewozić dużo pasażerów. Będą wyposażone w monitoring i klimatyzację w kabinie kierowcy. Dostawca autobusów zostanie wybrany w przetargu. Zakup maszyn jest planowany na początku 2011 roku. Nowe autobusy pozwolą skasować stary i zużyty już tabor. Będą kursowały na najdłuższych i najbardziej obciążonych trasach, w tym linii nr 1, 4 i 5.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.